Zdjęcia format 15. Fotografia dla laików. Wymiary zdjęć fotograficznych – format zdjęcia

Marzysz o tym, by stać się świetnym fotografem, ale chwilowo nie jesteś w stanie nawet dokładnie wytłumaczyć komuś, czym jest format zdjęcia?

Wymiary zdjęć fotograficznych – format zdjęcia

Chciałbyś, by znajomi podziwiali Twoje prace fotograficzne, ale nie do końca rozumiesz jak działa przesłona? Nic straconego! Jak to mówią, dla chcącego nic trudnego, dlatego wystarczy tylko, żebyś zaczął się starać i interesować dziedziną fotografii i, co najważniejsze, dużo ćwiczył, a wkrótce z pewnością wypracujesz sobie konkretne umiejętności. Wymiary zdjęć fotograficznych to nie jest najtrudniejsze pojęcie związane z fotografią. Mówią nam one tylko o tym, jakie wymiary będzie miało zrobione przez nas zdjęcie.

formaty zdjęć fotograficznych – zdjęcia format 15

Jeśli nie zamierzasz wywoływać w przyszłości robionych przez siebie ujęć, nie jest to dla Ciebie szczególnie istotny parametr. Jeśli jednak chcesz mieć je później w formie papierowej, warto jest zwrócić uwagę na formaty zdjęć fotograficznych – do nich dobiera się rozdzielczość, w jakiej robimy zdjęcie. Przykładowo zdjęcia format 15 najlepiej będą wyglądały przy rozdzielczości 1200×1600. Resztę pojęć wypracujesz sobie z czasem!

Możesz również polubić…