Nowy dom dla mojego psa

Uwielbiamy zwierzęta. Tak przynajmniej zazwyczaj jest. Dbamy o nie, kochamy je, traktujemy jak członków rodziny. Ale czasami niestety musimy zapewnić im nowy dom, ponieważ sami nie możemy dalej się nimi zajmować.

Gdzie oddać psa?

Na początek warto popytać znajomych. Być może jest ktoś, kto może zająć się naszym psem. Jeśli taką osobę znamy, to łatwiej będzie nam jej zaufać i oddać naszego pupila. Dodatkową wartością jest to, że będziemy mogli go czasem odwiedzić. Nie utracimy więc kontaktu z nim. Ważne jest to, że będziemy mieli pewność, że piesek znajdzie się w dobrych rękach.

Internet

Obecnie internet to główne źródło wiedzy i dostępu do informacji dla wielu osób. To także miejsce, gdzie znajdziemy wiele ogłoszeń typu,,przyjmę/ przygarnę psa”. Może warto wykorzystać tą opcję? W końcu skoro ktoś szuka dla siebie pupila, to może warto spróbować mu pomóc. Dzięki temu nasz pies nie zostanie również bez opieki.
Poza tym sami możemy dodać ogłoszenie np. ”oddam psa”, albo podając rasę np. ratlerki oddam . Dzięki temu ktoś poszukujący zwierzaka dla siebie może się do nas szybko odezwać i przygarnąć pieska. To dość skuteczna metoda w ostatnich latach i coraz bardziej powszechna. Dlatego warto pokusić się o jej wykorzystanie, jeśli jesteśmy w takiej sytuacji. Jeśli to możliwe, warto załączyć zdjęcia. Wtedy większa szansa, że ktoś się zatrzyma, aby spojrzeć na nasze zwierzątko. W końcu grafiki przyciągają naszą uwagę. Dzięki temu szybciej załatwimy sprawę i wszyscy będą zadowoleni.

 

Możesz również polubić…