Największy rozmiar

Potrzebna kroplówka. Słyszysz wołanie, zamieszanie, gwar, krzyki, trzeba go ratować. Stoisz w poczekalni, a czujesz się jakbyś był w kinie akcji. Wypadek, kobieta zasłabła. Zapadła wstępna diagnoza, jakie leki podać. Jednak zastanawiające bywa to jak podłączyć wężyk z płynem. W tym przypadku sprawdza się pomocny wenflon.

 

Mały sprzęt medyczny wprowadzany jest do żyły, mocowany za pomocą skrzydełek. Pacjentce przymocowano wenflon pomarańczowy, jednak przez głowę przebiega Ci myśl, przecież kiedyś tez widziałeś wenflon fioletowy, szary. Wszystko się zgadza. Rozmiary są różne, od najmniejszych, tych fioletowych, po żółte, różowe, białe, szare, a kończąc na pomarańczowych i brązowych.
Zastanawiające bywa to, od czego zależy odpowiedni wybór. Źródła medyczne podają, że decyzja podejmowana jest na podstawie oceny stopnia rozwinięcia sieci naczyń krwionośnych, ich trwałości i grubości, a co ważne także od przeznaczenia. Nie jest to skomplikowane, trochę teorii także jest potrzebne, personel medyczny jest doskonale przeszkolony w zakładaniu wenflonu, często najwięcej problemów mają stażyści, ale może warto chwilę pocierpieć, by młody człowiek nabrał doświadczenia.

 

Możesz również polubić…