Manewry rowerem

Jazda rowerem nie jest szczególnie trudną czynnością, ponieważ wystarczy znać podstawowe zasady przemieszczania się czy, aby robić to bezpiecznie i skutecznie. Mimo wszystko rowerzysta także czasem musi wykonać pewne manewry na drodze rowerem. Do najpopularniejszych i najtrudniejszych należy szczególnie:

– Włączanie się do ruchu. Przy włączanie się do ruchu Należy zachować szczególną ostrożność jechać wolno, dokładnie ocenić sytuację, a także ustępować pierwszeństwa wszystkim pojazdom oraz pierwszą którzy znajdują się na drodze. Włączenie się do ruchu, w tym zmiana pasa, musi być odpowiednio sygnalizowana. Jeżeli nie posiadamy odpowiedniego sprzętu, który będzie sygnalizował zmianę naszego kierunku, musimy wykorzystać do tego ręce, w wyraźny sposób sygnalizując kierunek w którym zamierzamy się przemieścić.

– Omijanie. Jeżeli jakiś pojazd stoi na drodze należy w odpowiedni sposób go ominąć. By było to skuteczne i bezpieczne, należy upewnić się czy nie zajeżdżasz nikomu drogi, następnie odpowiednio zasygnalizować zamiar poprzez wystawienie odpowiedniej ręki. Jeżeli wracamy na poprzedni tor jazdy również musimy to w odpowiedni sposób zasygnalizować, następnie zbliżyć się do krawędzi jezdni kontynuować swoją jazdę.

– Skręcanie, szczególnie w lewo. Jazda rowerem zazwyczaj odbywa się po prawej krawędzi prawego pasa jazdy. Aby skręcić w lewo, należy zmienić jazdy na lewy oraz na jego lewą krawędź. Należy odpowiednio zasygnalizować zamiar skrętu wystawiają rękę w lewo. Po odpowiednim upewnieniu się czy nic ci nie zagraża należy wykonać manewr i zająć miejsce przy prawej krawędzi jezdni.

 

Możesz również polubić…