Kurs fotografowania Lublin. Rodzaje portretów w fotografii. Klasyczny portret zdjęcia

Zaczynając przygodę z fotografią, niektórzy wiedzą już, w którym kierunku chcą podążać. Czy interesuje ich robienie zdjęć pejzażu, street artu czy może portrety. Ten ostatni wymaga umiejętności budowania relacji z drugim człowiekiem. Atmosfera na planie zdjęciowym zawsze odbija się na późniejszym zdjęciu. Nie wystarczą tylko umiejętności jakie może dać kurs fotografowania lublin. Trzeba zbierać samodzielnie doświadczenia, jakie działania sprawdzą się najlepiej, żeby pokazać prawdziwe JA modela.

Klasyczny portret zdjęcia. Rodzaje portretów

Wbrew obiegowej opinii portret to nie tylko bliski kadr i zdjęcie twarzy, prawie jak do dokumentów. Portretem może być bliski portret (twarz, szyja i dekolt – najczęściej w kadrze centralnym), również zdjęcie całej sylwetki lub np. kadr amerykański (sylwetka do wysokości kolan). Można je wykonywać w studiu, plenerze. Mogą być pozowane, naturalne lub reportażowe. Możliwości jest wiele. Trzeba wykazać się kreatywnością i dobrać pomysł do charakteru modela lub modelki.

kurs fotografowania Lublin

Warto pamiętać o dobraniu odpowiedniego światła, które pomoże wyodrębnić postać z tła, skupiając na niej uwagę widza. Niech to jej spojrzenie przyciąga – ostrość zdjęcia powinna być ustawiona na oczach.

Mając podstawy – fotografujmy, rozmawiajmy i szukajmy pomysłów.

 

Możesz również polubić…