Kurs fotografii Słupsk. Portret w fotografii – jak zacząć? Jaki obiektyw do portretów

Teoretycznie mówi się, że to nie aparat robi zdjęcia, a Ty sam. Trudno nie zgodzić się z tym stwierdzeniem.

kurs fotografii Słupsk

Jeśli chcesz być dobrym fotografem, musisz zatem inwestować w swoją wiedzę i umiejętności, idąc np. na kurs fotografii Słupsk. Dzięki temu uzyskasz podstawową wiedzę, zgłębisz interesujące Cię zagadnienie oraz poćwiczysz umiejętności w trakcie praktyk. Jednym z wariantów fotografii, który zarazem jest najpiękniejszy i wymusza najwięcej zaangażowania, jest praca z człowiekiem, czyli tworzenie portretów. Dobry portret wymaga podejścia blisko modela, żeby być w stanie pokazać jego wizerunek, ale też to, co nosi w środku – emocje, osobowość, charakter. Aparatem z długą ogniskową, na dystans tego nie pokażemy.

jaki obiektyw do portretów

Jaki obiektyw do portretów najlepiej wybrać? Warunki studyjne są zazwyczaj komfortowe. Wystarczający będzie obiektyw z przysłoną f8-f16, dający najlepszą ostrość, a co za tym idzie też i jakość zdjęcia. Tracimy wówczas jednak na jasności. W mniej sprzyjających okolicznościach, np. w plenerze, gdy światła jest mniej, przyda się zatem dużo jaśniejszy obiektyw.

Pamiętajmy, że nic nie zastąpi naszych umiejętności, jednak bez odpowiedniego sprzętu, trudno będzie pokazać dokładnie to, co chcemy uzyskać.

 

Możesz również polubić…