Jaki nikon dla amatora? Jak wybrać pierwszą lustrzankę? Kurs fotografii Turoń

Odbyliśmy już pierwszy kurs taki, jak kurs fotografii Turoń i jesteśmy pewni – chcemy rozwijać nasze fotograficzne zainteresowania. Przed nami kolejny krok, czyli wybór pierwszej lustrzanki. Na co warto zwrócić uwagę?

kurs fotografii Turoń

Przede wszystkim nie porywajmy się od razu na najdroższe i najbardziej profesjonalne sprzęty z najwyższej półki. Kiedy dopiero uczymy się robić zdjęcia, naprawdę nie będą nam one potrzebne. Zwróćmy uwagę na stosunek ceny do parametrów sprzętu i skupmy się na średniej półce cenowej, która wciąż zapewni nam możliwość wykonywania zdjęć dobrej jakości.

jaki nikon dla amatora?

Czy marka ma znaczenie? Jaki Nikon dla amatora najlepiej wybrać lub może powinno to być raczej Sony? Zdecydowanie firma nie jest podstawowym wyznacznikiem, gdy kupujemy nasz pierwszy aparat. Bardziej istotne będą prozaiczne właściwości takie, jak choćby waga oraz wielkość. Wiele osób przed zakupem lustrzanki, używało kompaktów. Ich zasadniczą przewagą jest niewielki rozmiar i masa. W przypadku sprzętu profesjonalnego niestety parametry te będą znacznie większe. Zanim podejmiemy decyzję, weźmy aparat do ręki i sprawdźmy, czy faktycznie będziemy w stanie robić nim komfortowo zdjęcia. Ważne jest również samo wykonanie – użyty materiał, jakość łączeń. Aparat będzie nam służył do nauki. Szkoda by było, gdyby nie przetrwał pierwszych kilku miesięcy użytkowania.

Kiedy już wprawimy się, opanujemy działanie aparatu, możemy pomyśleć o rozbudowaniu naszego zestawu o nowe obiektywy, różnorodne filtry oraz w przyszłości coraz bardziej profesjonalne, nowe korpusy. Krok po kroku.

Możesz również polubić…