Jak zostać fotografem ślubnym? Jaki sprzęt do fotografii ślubnej?

Ślub to wyjątkowy dzień w życiu każdej młodej pary. Zdjęcia z tych chwil mają stanowić piękną pamiątkę, do której będą mogli wracać przez lata. Warto zatem znaleźć kogoś, kto zamknie wspomnienia w odpowiednich kadrach.

Czy każdy może być fotografem ślubnym?

Każdy może być właścicielem aparatu i robić nim zdjęcia. Nie każdy jednak będzie w stanie przekuć to na biznes. Jeśli czujesz, że dasz radę i interesuje Cię branża weselna, powinieneś na samym początku zastanowić się: jaki sprzęt do fotografii ślubnej będzie najlepszy na początek?
Profesjonaliści z tej branży najczęściej używają produktów marki Nikon lub Canon. Przemyśl zatem, czy nie dobrze by było zaopatrzyć się w sprzęt od tych producentów. Pozwoli to w łatwiejszy sposób zdobyć poradę od weteranów, w razie potrzeby ułatwi pożyczenie potrzebnego obiektywu, a sama jakość sprzętu znacząco ułatwi pracę.

Jaki aparat do fotografii ślubnej wybrać na start?

Podstawowy zestaw powinien składać się ze średniej klasy aparatu z KIT-owym obiektywem typu zoom oraz jasnego obiektywu i zewnętrznej lampy błyskowej. Dzięki temu będziesz mógł rozpocząć pracę jako fotograf ślubny. Z czasem zestaw może być rozbudowywany, wraz ze wzrostem Twoich umiejętności, wprawy i… zleceń.

 

Możesz również polubić…